3.Řada Shrnutí

3. července 2008 v 22:52 | evelyn |  Roswell
Na začátku třetí série chce Max zachránit svého syna. Max spolu s Liz nalezne loď, společně ukradli klíč k této lodi a předstírali přepadení obchodu v Utahu, kde byla loď, ta ale mezitím zmizla. Jsou zatčení, ale nakonec jsou oba osvobozeni, ale následky jejich jednání mají vliv na děj zbytku série. Později narazí na dalšího mimozemšťana. Zjistí, že je to pilot lodi a pracuje ve filmovém průmyslu. Max se proto uchází o roli. Mimozemšťan je úspěšným filmovým producentem a stane se i Maxovým ochráncem. Max ho přinutí, aby jim pomohl získat loď, která je ukryta na vojenské základně. Zkoušejí s lodí odlétnout, ale ta je po havárii v roce 1947 příliš poškozena.
Isabel je pronásledována Alexovým duchem ze svého podvědomí. Začne chodit s Jesse Ramirezem, právníkem, který je o mnoho let starší než ona a pracuje s Isabeliným otcem. Otec Maxe a Isabel se zajímá o jejich minulost, protože mu Max nedal uspokojivé vysvětlení o tom, proč byli v Utahu a co tam dělali. Isabel se pak navzdory rodičům, Maxovi a Michaelovi vdá za Jesseho. Na jejich libánkách se s Isabel spojí Kivar a přinutí ji vzpomenout si na její dřívější život Vilandry, která kvůli němu zradila rodinu, což je důvodem, proč čtveřice ve svých prvních životech zemřela. Kivar se pokusí přinutit Isabel (která se teď chová jako Vilandra), aby se vrátila na jejich domovskou planetu. Max a Michael se je pokusí zastavit. Nakonec strčí do portálu Kivara.
Michael a Maria mají mezi sebou problémy, zvláště po tom, co si Maria uvědomí, že všechno okolo mimozemšťanů jí ničí život a rozhodne se o ně dále nezajímat a žít "normální" život. Michael začne pracovat jako ochranka v místní farmaceutické firmě. Majitel firmy je ale mimozemšťan a snaží se získat Michaelovu DNA. Michael a šerif Valenti naleznou místnost s Michaelovými věcmi a uvědomí si, co společnost zjistila. Valenti je chycen. Michael získá pomoc Maxe a Isabel, aby osvbodili Valentiho. Max je přinucen uzdravit umírajícího milionáře. Max je nejdřív ostražitý, protože milionář umírá přirozenou cestou, ale i tak ho zkusí uzdravit. Milionářovo tělo se přemístí do Maxova a Max umírá. Když se ho snaží Michael a Isabel zachránit, přijde ochranka, oba proti nim použijí svoje síly ale Isabel je postřelena. Milionář je v Maxově těle a začne myslet na Liz. Nemůže se zbavit myšlenek na ni, protože v sobě má Maxovu duši. Rozhodne se proto, že musí Liz zabít, aby se zbavil Maxe. Michael po Maxově smrti zdědí jeho sílu a uzdraví tak Isabel. Když se milionář pokouší zabít Liz, vypadnou oba z okna. Když Max vidí, že Liz umírá, získá nad tělem kontrolu a uzdraví tak Liz. Milionářova duše umírá a Max zázračně ožije poté, co ho Liz políbí.
FBI dlouho skupinu studovala a dává si na ně pozor. Liz začíná mít mimozemskou moc (předvídá, že je jednou z nich), což později způsobí, že se stává terčem útoků. Když se vrátí Tess s Maxovým synem Zanem, skupina se pokusí opustit Roswell. Tessin návrat způsobí, že se na ně FBI ještě více soustředí a nalezne i video, kde Isabel používá svou moc. Všichni jsou na Tess rozčílení a nejdříve ji chtějí zabít, ale nakonec jí pomohou. Díky Lizinu odpuštění se Tess rozhodne obětovat a vyhodí do povětří vojenskou základnu. Jejich syn je čistě člověk (spojily se lidské části Tessiny a Maxovy DNA). Max se proto rozhodne dát dítě k adopci, aby mohlo mít normální život. Jeho otec mu pomůže dát ho do dobré rodiny.
Liz má vidění, jak ona, Max, Michael a Isabel umírají podle plánu FBI, tak se rozhodnou po maturitě opustit Roswell. Protože mají zmizet navždy, Michael vyzná Marii lásku a ona se rozhodne být s ním, ať se děje, co se děje. Když Liz, Max, Michael, Maria, Isabel a Kyle opouštějí maturitu, na cestě se rozloučí se svými blízkými. Isabel se rozhodne opustit svého manžela, aby mu zachránila život. Seriál končí scénou svatby Maxe a Liz a když si Lizin otec čte dopis od své dcery o tom, co se dělo poslední tři roky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama