2.Řada Shruntí

3. července 2008 v 22:52 | evelyn |  Roswell
Další část vztahu mezi Maxem a Liz je narušena tím, že Liz je nejistá tím, že vstupuje do osudu Maxe a Tess, ačkoli ji Max ujistí, že jeho srdce bije pouze pro ni. To způsobí rozpor mezi Tess a zbytkem, protože Tess se stále cítí jako nechtěná. Právě když Liz začně konečně věřit, že Max odmítá svůj osud s Tess, se objeví Max z budoucnosti, který chce s Liz najít plán, aby Max přestal Liz milovat. Mají tím zachránit budoucnost a životy všech, co znají. Díky tomu spolu začnou chodit Max a Tess. Liz ale stále doufá, že jednoho dne bude Max s ní.
Ve druhé sérii se také objeví rasa mimozemšťanů zvaných Kůže. Jsou také z Antaru a jejich jediným úkolem je najít čtveřici a přinutit je, aby se obrátili ke Kivarovi, současnému králi Antaru. Lizina nová šéfka kongresmanka Whitakerová je Kůže a její bratr Nicholas je jejich vůdce. Spolu s odpadlickou kůží Courtney, která věří, že králem Antaru by se měl stát Michael a ne Max, se vydají do rodného města Whitakerové a zjistí, že všichni ve městě jsou Kůže a chystají se na "žně".
Nasedo, který chránil čtveřici a zároveň hrál Tessina otce, je zavražděn Whitakerovou. Tess nemá kam jít, a tak se stěhuje k šerifovi Valentimu a jeho synovi Kyleovi. Krátce na to je zábráněno ve žních. Během nich ale vyjde najevo, že Isabelino původní jméno bylo Vilandra. Vilandra se zamilovala do Maxova nepřítele Kivara a zradila kvůli němu rodinu. To způsobí spor mezi Maxem a Isabel, když se objeví druhá čtveřice královských klonů. Jsou stejní jako první, jen vyrůstali v New Yorku. Michaelův klon se jmenuje Rath, Maxův Zan, Isabelin Vilandra alias Lonnie a Tessin Ava.
Rath, Vilandra a Ava přijedou do Roswellu poté, co zabijí Zana. Chtějí přesvědčit Maxe, aby se s nimi vydal zpět a reprezentoval rodinu na summitu rodin pěti válčících planet. Max a Tess jedou z Vilandrou a Rathem do New Yorku, Ava zůstane v Roswellu, protože je smutná kvůli smrti Zana. Nicholas se vrátí jako hlas Kivara a je odhaleno, že majitel muzea UFO Brody Davis byl několikrát mimozemšťany užit pro komunikaci se Zemí. Rath a Vilandra řeknou Maxovi a Tess, že když dají Kivarovi Granolit, mohou se vrátit domů na Antar. Max si pamatuje, že mu Liz řekla, že Granolit může být nebezpečný v nesprávných rukou a odmítne Kivarův plán. Vilandra zradí ostatní, když se sama sejde s Nicholasem a přeje si vrátit se na Antar. Pamatuje si více o svém minulém životě a chce ho zpět bez ohledu na to, jestli Kivar dostane Granolit. Nicholas jí řekne, že je to možné, pokud bude Max mrtvý. Pokus o atentát zkrachuje a Rath a Vilandra zmizí neznámo kam. Ava začne žít normální život a už není znovu zmíněna. Předtím ale ještě řekne, že od té doby, co ji Max vyléčil je jiná, než byla dřív.
Alex byl po většinu série mimo Roswell ve Švédsku. Krátce poté, co se vrátí a sejde se s Isabel jako něco víc než přátelé, zemře při autonehodě. Alexova smrt má vliv na Liz, která je zničena tím, že ztratila nejlepšího přítele. Najde fotku, kde chybí Alexova hlava, proto má podezření, že byl Alex zavražděn. Její pátrání ji dostane do problémů s Maxem a ostatními, když je obviní, že zabili Alexe. Zjistí, že Alex nebyl ve Švédsku, ale na univerzitě v Las Cruses. Přijde na to, když zjistí, že budova na jedné Alexově fotce byla zničena předtím, než Alex ve Švdésku byl. Spolu s Mariou a Michaelem zjistí, že Alex pracoval na překladu Knihy osudu. Ačkoli našli překlad, nemohli najít vraha. Nejdříve věří, že žena, která je na jeho fotkách ze Švédska je mimozemšťanka a je odpovědna za Alexovu smrt, žena je ale člověk. Později je odhaleno, že skutečným vrahem je Tess.
Tess během Lizina pátrání s Maxem otěhotní. Na konci série se rozhodnou, že opustí Zemi, když Tess řekne Maxovi, že jejich syn umírá kvůli zemské atmosféře. Všichni mají 24 hodin na to, aby se rozloučili. Max a Liz zkoušejí naposled najít Alexova vraha, Isabel tančí s Alexovým duchem na jeho hrobě, Tess nazve Jima Valentiho otcem, Michael a Maria se spolu poprvé vyspí. Když už se chystají odletět, Kyle si vzpomene, jak zemřekl Alex a Michael se rozhodne zůstat na Zemi s Mariou. Když Max opouští Granilit, Liz vejde dovnitř, aby mu řekla, že Tess je vrahem Alexe. Tess řekne, že Alexovi vymývala mozek, aby přeložil Knihu osudu, protože ona a Nasedo uzavřeli dohodu s Kivarem: Nasedo se chtěl vrátit na Antar, ale nemohl ze strachu z popravy, proto se dohodl, že se vrátí s Maxem. Max nechá Tess odletět a všichni se dívají, jak Granilit odlétá ze Země. Maria si uvědomí, že Michael tu zůstal kvůli ní. Max řekne Liz, že ji miluje a že teď musí zachránit svého syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama