1.Řada Shrnutí

3. července 2008 v 22:51 | evelyn |  Roswell
Liz, Maria a Alex jsou nejlepší přátelé a studenti střední školy v Roswellu v Novém Mexiku. Jednou když Liz obsluhuje v restauraci svých rodičů, náhodou vyslechne hádku mezi dvěma zákazníky a je postřelena. Max Evans k ní rychle přijde a vyléčí ji pouze tím, že přiloží ruku na její zranění. Později Liz najde na svém břiše stříbrný otisk ruky. Při pokusu v biologii Liz tajně vezme Maxovy sliny a vloží je pod mikroskop. Zjistí, že jeho buňky nejsou vůbec podobné lidským buňkám. Řekne to Maxovi a ten jí přizná, že on, jeho sestra Isabel a jejich přítel Michael jsou mimozemšťané, jejichž loď havarovala v Roswellu v roce 1947. Max se přizná, že ji zachránil, protože ji má rád. Max ji začne hned přitahovat, ačkoli Liz chodí se synem šerifa Kylem Valentim.
Liz slíbí, že nikomu nic neřekne, ale nakonec řekne Alexovi a Marii pravdu. Ze všech šesti se postupně, neochotně, stanou přátelé, když se snaží cizince ochránit před vládními agenty, hledači UFO a šerifem Jimem Valentim, který se chová k šestce podezřívavě. Michael a Maria spolu začnou chodit, i když si neustále pokoušejí, Maria ho občas nazývá nejhorčím klukem, který kdy byl. Vztahy Maxe a Liz a Michaela a Marii spolu navzájem kontrastují; Max a Liz jsou ideálním zamilovaným párem bez problémů, Michael a Maria jsou realističtějším párem řešícím problémy. Mezitím se Alex vetře k Isabel, ale kvůli Isabelině ostražitosti, spolu těžce vycházejí. Později je odhaleno, že se cizinci objevili z inkubačních lusků, několik let po tom, co jejich loď havarovala. Když se v roce 1989 vylíhli, objevili se jako šestiletí lidé.
Ke konci série se dozvědí o čtvrtém mimozemšťanovi jménem Nasedo, ten byl řidičem lodi. Má násilné, vražedné sklony, které vyvolají Maxův odchod k pomstychtivému lovci mimozemšťanů. Přátelé věří, že Tess Hardingová, nová holka ve městě, je Nasedo, protože má velký vliv na Maxe, ale je odhaleno, že je to čtvrtý mimozemský hybrid stejně jako Max, Isabel a Michael. Narozdíl od nich Tess ale zná jejich minulé životy a jejich předpokládanou budoucnost. Na konci série se dozvíme, že Max, Isabel, Michael a Tess jsou klony královské čtveřice Antaru, Max je král, Isabel jeho sestra, Michael je druhý vládce a Tess je Maxova žena. Všichni čtyři jsou kříženci mimozemšťanů a lidí se smíšenou DNA, která napodobuje lidský vzhled. Jednou se mají vrátit na domovskou planetu Antar a získat trůn od Kivara, Maxova nepřítele. Kvůli tomu Liz Maxe opustí, protože nechce jít do cesty Maxovu osudu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama